Gydymas lazeriu: ALKOHOLIS

Lazerio terapija alkoholizmo gydymui? Padėkite organizmui sveikti ir kovoti pačiam.

 

Kai žmonės neigia savo priklausomybę nuo alkoholio, jie visų pirma neigia bejėgiškumą. Dauguma supranta, kad alkoholį vartoja neatsakingai, tačiau nori tikėti, kad kai tikrai reikės, kai bus laikas, kai bus svarbus momentas, jie galės tą priklausomybę suvaldyti. Didžioji dalis gydymo metodų yra nukreipti prieš žmogaus potraukį išgerti ir grindžiami draudimais, baime arba medikamentine intervencija. Ar egzistuoja metodas, nukreiptas ne į poreikį gerti, o į natūralų poreikį pasveikti? Ar galima paskatinti organizmą paskatinti kovoti su priklausomybę ir skatinti gyti savo jėgomis? Apie tai pasakoja psichoterapijos centro „Sielos veidrodis“ steigėjas psichoterapeutas Sergejus Gorškovas.

 

Alkoholizmas – nuslopintas natūralus organizmo gebėjimas kovoti su stresu

 

Alkoholizmas yra atsakas į trūkumą – saugumo, ramybės, laimės, prasmės trūkumą. Apima nerimas, stresas, nepasitenkinimas, organizmą užplūsta streso hormonai adrenalinas ir kortizolis, raumenys įsitempia, nerimas sprogdina galvą, daužosi širdis. Alkoholis yra viena efektyviausių nerimą slopinančių ir atsipalaiduoti padedančių priemonių, tačiau jis turi pasekmes – organizmas atpranta susidoroti su iššūkiais savo jėgomis. Panašiai, kaip ilgą laiką nesportuojant, atrofuojasi raumenys, taip ilgą laiką stimuliuojant organizmą alkoholiu, prarandamas gebėjimas natūraliai patirti ramybės ir pasitenkinimo būseną. Abstinencija, iš esmės, nėra poreikis alkoholiui, abstinencija yra poreikis saugumo, laimės ir pasitenkinimo būsenai.

 

Negavus alkoholio, abstinencija darosi nepakeliama. Kodėl? Kai ilgą laiką su nerimu, stresu ir įtampa kovojama alkoholio pagalba, organizmas nebeturi kitų būdų natūraliai patirti ramybę ir pasitenkinimą. Kokiais būdais galima įveikti šį trūkumą? Sulaikyti žmogų nuo gėrimo prievarta, bauginimais? Leisti jam išgerti? Slopinti poreikį raminamaisiais vaistais?

 

Vienas pažangiausių alkoholizmo gydymo būdų yra grindžiamas ne draudimu ar slopinimu, o skatinimu – orientuojamasi į natūralų organizmo poreikį bei gebėjimą sveikti, žmogus pratinamas ramybės ir atsipalaidavimo būseną pasiekti natūraliai, naudojantis vidiniais organizmo resursais.

 

Lazeris ir akupunktūra – neįprastas, bet veiksmingas derinys.

 

Alkoholizmo gydymas lazeriu, taikomas kartu su tūkstančių metų senumo akupunktūros tradicija – kaip tai veikia?

 

Lazeriu yra stimuliuojami tam tikri biologiškai aktyvūs taškai ausyse. Lazerio šviesa infraraudonaisiais spinduliais pasiekia receptorius ir nervų galūnėles, aktyvuoja jas ir skatina endorfinų, kitaip vadinamų laimės ir pasitenkinimo hormonais, gamybą. Endorfinai natūraliai sukelia saugumo, ramybės, pasitenkinimo pojūtį. Tokiu būdu, organizmas pats skatinamas sveikti bei natūraliai kovoti su nerimu bei stresu, o poreikis alkoholiui sumažėja.

 

Taip stiprinamos organizmo jėgos, atkuriami savireguliaciniai mechanizmai, žmogus atgauna savikontrolę ir psichologinę pusiausvyrą. Organizmas nėra slopinamas medikamentais, tačiau aktyvuojamos paties žmogaus kūno galios, kurios leidžia priešintis alkoholio potraukiui ir jį įveikti. Lazeriu iniciuojamas procesas, o paskui žmogus pradeda sveikti pats.

 

Kaip vyksta gydymas lazeriu?

 

Gydymas lazeriu yra greitas ir neskausmingas – pajusite tik smulkų dilgčiojimą. Teigiama, kad šio metodo efektyvumas yra daugiau nei 70 procentų. Dauguma žmonių jau po pirmojo seanso jaučia stiprų pagerėjimą, o kiek iš viso seansų prireiks, priklauso nuo konkretaus žmogaus ir jo individualios istorijos.

 

Lazerio akupunktūra dažnai taikoma kartu su psichoterapija. Tai padeda žmogui geriau suprasti savo emocinius poreikius ir organizmo reakcijas, savo priklausomybių priežastis, leidžia suvokti, kokie hormoniniai pokyčiai vyksta jo organizme ir taip sąmoningai kontroliuoti potraukį.

 

Šio metodo didžiausias privalumas yra tas, kad organizmo reakcijos nėra reguliuojamos cheminiais preparatais, metodas nėra grindžiamas baime, suvaržymais, izoliacija, jis grindžiamas paties žmogaus laisva valia ir organizmo vidinėmis galimybėmis bei natūraliu poreikiu sveikti.

 

Psichoterapijos centras „Sielos veidrodis“ buvo įkurtas 2018 m. Centrui vadovauja psichoterapeutas Sergejus Gorškovas. Centre konsultuojama ir gydoma nuo įvairių priklausomybių, tokių kaip priklausomybė nuo alkoholio, nikotino, kitų psichotropinių medžiagų, priklausomybė nuo lošimo bei kompiuterinių žaidimų. Šiuo metu, centras turi biurus Vilniuje ir Klaipėdoje.

 

Jei jums pačiam ar jūsų artimam žmogui nutiko taip, kad darosi sunku kontroliuoti alkoholio vartojimą, kreipkitės į psichoterapijos centrą „Sielos veidrodis“. Skambučiai telefonu priimami bet kuriuo metu.