Mano šansas išsigydyti nuo alkoholizmo

Mano išansas arba kodavimas nuo alkoholio – mažytė pagalba sau ir šansas geresniam gyvenimui

 

Tarsi apsilankymas pas odontologą, kirpėją, masažo specialistą ar psichoterapeutą… Šiandien, kodavimas nuo alkoholio tampa paprastu dalyku, kuris yra skirtas tiems, kas rūpinasi savimi, savo artimaisiais ir savo šeima. Kodėl vis daugiau žmonių koduojasi nuo priklausomybės alkoholiui?

Kokie tie žmonės ir kas privertė ar paskatino juos užsikoduoti? Apie tai pasakoja psichoterapijos centro „Sielos veidrodis“ steigėjas, psichoterapeutas Sergejus Gorškovas.

 

Vis daugiau žmonių koduojasi nuo alkoholio – ką tai reiškia?

 

Ar šiandien žmonės piktnaudžiauja alkoholiu labiau, nei senais laikais? Nėra statistikos, kuri leistų palyginti, kiek būdavo išgeriama ankstesniais laikais ir kiek dabar. Tačiau šiandien alkoholio vartojimas, ypač nesaikingas vartojimas, tampantis priklausomybe, yra labiau suprobleminamas.

 

Anksčiau artimieji ar pats žmogus dažnai tiesiog numodavo ranka, Nieko nepadarysi. Šiandien, gyvenimo kokybė suvokiama kitaip. Keičiasi tiek ekonominiai, tiek psichologiniai gerovės ir gero gyvenimo standartai ir žmonės nebenori taikytis su gėda, nepatogumais ar skausmu.

 

Būtent todėl vis daugiau žmonių profilaktiškai apsilanko priklausomybes gydančio psichoterapeuto kabinete.

 

Kas yra priklausomybė – šiandien ir anksčiau?

 

Pati priklausomybės sąvoka nėra aiškiai apibrėžta. Anksčiau buvo keliami mažesni reikalavimai – kol žmogus pajėgdavo fiziškai dirbti ir, baziniame lygmenyje, funkcionuoti, alkoholio vartojimas buvo laikomas nepageidautinu elgesiu, blogu įpročiu. Problema tapdavo tada, kai žmogus nebegalėdavo atlikti bazinių kasdieninių veiksmų. Daugelis žmonių, kurie anksčiau buvo traktuojami kaip „mėgstantys išgerti“, bet nelaikė savo pomėgio probleminiu, šiandien būtų laikomi turinčiais priklausomybę.

 

Dabar gyvenimo kokybei keliami kitokie reikalavimai, tiek ekonomine, tiek psichologine prasme. Alkoholio vartojimas visada turi šalutinių pasekmių – galvos skausmas, sutrikusi miego funkcija, neigiamas poveikis
organizmui (kraujotakos, limfotakos, nervų ir praktiškai visoms sistemoms), suprastėjusi koncentracija, išvaizdos pokyčiai ir kt.

 

Žmonės nori ne tik gerai uždirbti, vairuoti gerą automobilį, atostogauti geruose kurortuose, bet ir gerai jaustis. Pajutę pirmuosius simptomus, daugelis paklausia savęs – ar aš noriu taip gyventi? – ir kreipiasi
pagalbos.

 

Kaip kodavimas nuo alkoholio prisideda prie geresnės jūsų gyvenimo kokybės?

 

Būna, kad žmogus gyvena visavertį profesinį ir asmeninį gyvenimą, tačiau vieną dieną pajunta – įprotis pora ar tris kart per savaitę išgerti vyno taurę vargina.

 

Vakarieniaujant restorane su draugais, viena vyno taurė atrodo nekaltai ir sunku jos atsisakyti. Tačiau kitą dieną – galvos skausmas, pajuodę paakiai, prasta koncentracija, po darbo, nebėra jėgų nueiti į treniruotę sporto klube, ir apima pasibjaurėjimas savimi.

 

Todėl vis dažniau pas psichoterapeutus, dirbančius su priklausomybėmis, kreipiasi žmonės, kurie nori tiesiog gerai, kokybiškai gyventi – netgi tie žmonės, kurie pagal mūsų tėvų ir senelių standartus neturi jokių priklausomybių.

 

Kodavimo procedūros šiandien yra neskausmingos ir nesudėtingos, psichoterapeuto kabinete užtrunkama
neilgai, daugiausia – keletą valandų. Teigiamas poveikis ir gyvenimo kokybės pagerėjimas lydi ilgą laiką, o jei kartu dedamos kryptingos valios pastangos – visada.