Alkoholizmas: meilės ir skyrybų istorija

Moterys, vienatvė ir alkoholis – taip prasideda vienos pažinties, meilės ir skyrybų istorija…

 

Kaip ir vyrų, taip ir moterų priklausomybių viena dažniausių priežasčių – vienatvė, nemeilė ir apleistumas, nereikalingumo ir nerimo jausmas, tuštumos pojūtis, slopinamas alkoholiu.

 

Vienatvė gali būti išgyvenama tiek netekus partnerio, tiek santuokoje, o dažnai net iš pažiūros sėkmingos meilės istorijos turi tamsiąją pusę. Kas paskatina moteris gerti, kokios būna emocinės psichologinės pasekmės, kaip toliau šeimoje vystosi santykių dinamika, kodėl taip sunku sustoti ir kodėl žmonės sustoja per vėlai? Psichoterapeutas Sergejus Gorškovas, psichoterapijos centro „Sielos veidrodis“ steigėjas, dalinasi centro pacientės istorija.

 

Nemažai moterų, bent jauname amžiuje, svajoja apie partnerį, kuris būtų gerbiamas, pasiturintis ir įtakingas. Ne išimtis buvau ir aš. Man, kaip tuomet atrodė, pasisekė – mano išrinktasis buvo turtingas, visuomenėje žinomas žmogus. Buvau kilusi iš paprastos šeimos, abu tėvai dirbo, ir nesupratau, kad vyro socialinė ir finansinė sėkmė turi savo kainą – dažnos išvykos ir viršvalandžiai, darbe patiriamas stresas ir įtampa, nuo kurio nepavyksta atsiriboti grįžus namo, valdingumas, galiausiai, dėl skirtingo gyvenimo būdo atsiradęs emocinis atotrūkis. Įsimylėjimo džiaugsmui ir iliuzijoms išsisklaidžius, susiduri su mažiau romantiška kasdienybe.’

 

Ką daryti moteriai, kurios materialiai rūpesčiai neslegia, tačiau kuri jaučiasi vieniša, nesuprasta ir nereikalinga? Sakoma, kiekvienas atstūmimas yra kaip mažytė mirtis – ką daryti, kai partneris eilinį kartą neatsiliepia telefonu, arba neturi tau laiko? Ką daryti, kai artimieji gūžčioja pečiai – ir ko tau trūksta, dauguma moterų tau gali tik pavydėti? Vienatvė ir slegianti našta tarsi padvigubėja.

 

Namie – baras su brangiais gėrimais, po ranka kvietimai į vakarėlius, naktinių klubų atidarymus, madų kolekcijų pristatymus ir draugės, tokios pačios, kaip tu, neturinčios kur pasidėti. Noras užsimiršti ir nuslopinti skausmą būdavo susijęs dar ir su infantiliu noru sukelt partneriui pavydą. Kartais, tokios pastangos duodavo trumpalaikį efektą, tau atrodo, kad tokiais veiksmais gali kontroliuoti vyrą bei susigrąžinti jo meilę ir dėmesį ir susidaro uždaras ratas.

 

Susvetimėjimas, nerimas, ilgi vakarai naktiniuose klubuose, pavydas, konfliktai, susitaikymas, trumpalaikis dėmesys – paskui, ciklas kartojasi iš naujo.

 

Vieną dieną vyras iš tiesų pavargo – abu pavargom – bet vyras ėmė ieškot sprendimo ir rado ramybę kitur, susirado draugę ir jau net neslėpė. Vyras turėjo pasiteisinimą – jo žmona geria, jo žmona alkoholikė. Man tai buvo dar vienas pretekstas gerti – mano vyras neištikimas. Pasiekėm tokį santykių raidos etapą, kai jis mane kaltino priklausomybe, aš jį kaltinau neištikimybe – ir abu buvom teisūs.

 

Santuokos mes neišsaugojom. Po ilgų bendro gyvenimo metų, turėjau du beveik suaugusius vaikus, skyrybų dokumentus rankose ir priklausomybę. Nebeliko ko gąsdinti, kam kelti scenas, skyrybos privertė atsipeikėti ir pažvelgti tiesai į akis. Iš kart po skyrybų, kreipiausi į kliniką. Baisu nebuvo, žinojau, kad kažką  man taikė hipnoterapiją bei akupunktūrinių taškų stimuliavimą lazeriu, pas psichoterapeutą lankiausi ilgai. Užtai dabar aiškiai matau situaciją ir užtai galiu papasakoti sklandžiai.

 

Alkoholis yra problemos sprendimo būdas, bet jis yra laikinas būdas. Ir kuo ilgiau problema sprendžiama tokiais būdais, tuo sunkiau ir tuo sudėtingiau sutvarkyti santykius ir išsaugoti santuoką. Kitaip santuoką reikia gelbėti, nes alkoholiu jos neišgelbėsi. Nebuvo blogas tas mano vyras. Dabar jis turi draugę, aš turiu partnerį.

 

Gaila, kad šeima iširo, bet ką padaryti. Gailiuosi, kad nežengiau šio žingsnio anksčiau, nebuvo kas pataria, mažai žmonių, kuriems rūpi, daug kas pavydi, turtinga moteris, žinot, tai su malonu žiūri, kaip tu nusivažiuoji ir krenti. Tai aš bent noriu pasakyt, garsiai, ir patart kam reikia – pasirūpinkit patys savimi.

 

Psichoterapijos centras „Sielos veidrodis“ buvo įkurtas 2018 m. Centrui vadovauja psichoterapeutas Sergejus Gorškovas. Centre konsultuojama ir gydoma nuo įvairių priklausomybių, tokių kaip priklausomybė nuo alkoholio, nikotino, kitų psichotropinių medžiagų, priklausomybė nuo lošimo bei kompiuterinių žaidimų. Šiuo metu, centras turi biurus Vilniuje ir Klaipėdoje.

 

Jei jums pačiam ar jūsų artimam žmogui nutiko taip, kad darosi sunku kontroliuoti alkoholio vartojimą, kreipkitės į psichoterapijos centrą „Sielos veidrodis“. Skambučiai telefonu priimami bet kuriuo metu.