Gydymas kodavimu: TABAKAS

Hipnoterapinis kodavimas nuo alkoholizmo – priklausomybės šaknys slypi jūsų pasąmonėje

 

Dauguma žmonių, priklausomų nuo alkoholio, nuo pagalbos prašymo stabdo vienas dalykas – jie tiesiog neranda tinkamo metodo.

 

Priklausomybės nuo medikamentų, ilgalaikės reabilitacijos centrai, tarpusavio paramos grupės, – visa tai siejasi su vieša išpažintimi, pasitraukimu iš profesinio gyvenimo, privatumo praradimu.

 

Ką daryti, jei esate profesine prasme aktyvus žmogus? Turite verslą, kurio nėra kam patikėti? Branginate reputaciją ne mažiau, nei sveikatą? Ar įmanoma turėti viską – išsaugoti privatumą, neapleisti verslo bei socialinio gyvenimo, ir grįžti prie blaivaus gyvenimo būdo? Taip, toks metodas yra. Apie tai pasakoja psichoterapijos centro „Sielos veidrodis“ steigėjas psichoterapeutas Sergejus Gorškovas.

 

Iš kur kyla potraukis alkoholiui ir kodėl jis tampa nekontroliuojamas?

 

Pradėkime nuo to, kas yra alkoholizmas – tai susiformavę sąsajos tarp streso, alkoholio ir pasitenkinimo. Streso metu organizme išsiskiria didelis adrenalino ir kortizolio kiekis, organizmas įsitempia, pasiruošia kovoti. Tyrėjai yra aprašę, kad antilopės, pamatę liūtą, iš streso sustingsta lyg suparalyžuotos, o kai liūtas dingsta, jas pradeda krėsti drebulys – taip iš organizmo natūraliai pasišalina adrenalino ir kortizolio perteklius.

 

Žmonės tokių mechanizmų, leidžiančių natūraliai atsikratyti streso, neturi, ir privalo patys rasti būdą, kaip su tuo susidoroti. Vieniems tokiu būdu tampa meditacija, kitiems sportas, tretiems – bendravimas su artimais žmonėmis ar mylima veikla, kuria užsiimant, kortizolio ir adrenalino lygis normalizuojasi, ir žmogus vėl jaučiasi gerai.

 

Vienas iš būdų slopinti stresą yra alkoholis – jis neutralizuoja adrenalino ir kortizolio poveikį ir leidžia žmogui nusiraminti. Tačiau per ilgą laiką, smegenyse formuojasi ydingos sąsajos tarp streso, baimes, nepatogumo jausmo, alkoholio ir pasitenkinimo. Žmogaus smegenys alkoholį susieja su stipriu pasitenkinimu ir palengvėjimu, su streso nebuvimu, su saugumu, ir iš esmės – su laime. Čia yra pirminė visų priklausomybių šaknis, vėliau formuojasi antrinis biologinis poreikis.

 

Kaip hipnoterapija padeda įveikti priklausomybę?

 

Kai kurie gydymo metodai yra orientuoti į medikamentinį priklausomybės gydymą, yra grindžiami baime, gėda arba bendruomenės socialiniu spaudimu, siekiama performuoti asmenybę ir sutvirtinti naują gyvenimo būdą. Hipnoterapinis kodavimas nusitaiko būtent giluminius smegenyse atsiradusius ryšius tarp nerimo, alkoholio, saugumo ir pasitenkinimo.

 

Kaip vyksta hipnoterapijos seansas? Pirmiausia, žmogus įvedamas į lengvo transo būseną. Transas nėra būsena, kai žmogus yra bevalis, bejėgis ar nieko neatsimena – tai yra būsena, kai žmogus šiek tiek „išeina“ iš įprastinio kasdienio gyvenimo ritmo, nusiramina ir yra imlesnis pokyčiams bei informacijai.

 

Kodėl yra būtina sukelti transo būseną? Daugelis mūsų nuostatų yra užfiksuojamos ne sąmonėje, o pasąmonėje. Paprastas pokalbis psichoterapeuto kabinete gali pakeisti sąmoningas nuostatas, tačiau pasąmonės neveikia. Sąmoningai, žmogus gali pripažinti, kad nėra ko bijoti voro arba tamsos, bet išvydęs vorą arba patekęs į tamsų kambarį, vis vien krūptelės iš baimės – būtent todėl nuostatos keičiamos pasąmonės lygmenyje.

 

Transo būsenoje, performuojamos esminės žmogaus nuostatos ir požiūris į baimę, nerimą, alkoholį, saugumą ir pasitenkinimą. Galima sakyti taip – atšaukiamas klaidingas ryšys tarp alkoholio bei pasitenkinimo ir sufomuojamos naujos sąsajos — alkoholis susiejamas su bejėgiškumu, gėda, kontrolės praradimu, o pasitenkinimas, ramybė ir saugumas – su blaivia būsena, savikontrole ir galia.

 

 

Vienas seansas – ilgalaikis poveikis?

 

Būtent hipnoterapija yra tas metodas, kuris padeda įveikti alkoholizmą greitai, anonimiškai, neatsitraukiant nuo verslo, nuo socialinio gyvenimo, be didelių atviravimų ir savitarpio pagalbos bendruomenių.

 

Faktiškai, užtenka vieno seanso, kad žmogus nebenorėtų gerti. metais, kol formuojasi nauji įgūdžiai ir nauja asmenybės struktūra, 3 ar 4 kartus per metus specialistai suteikia nemokamas konsultacijas ir palaikymą. Paprastai, ilgalaikėje perspektyvoje, žmogus toliau geba savarankiškai kontroliuoti potraukį alkoholiui, ir įpranta kitais metodais išreikšti bei išgyventi savo jausmus. Esant poreikiui, po kelių metų galima kodavimą pakartoti.

 

Tai idealus būdas tiems, kurie sąmoningai suvokia savo priklausomybę, yra nusiteikę keistis, ieškoti kitų būdų susitvarkyti su stresu, ir kurie nori tai daryti greitai, anonimiškai, neatsitraukdami nuo verslo ar įprastinio socialinio gyvenimo.